Vol 7 (2019)

Table of Contents

Alla Rozovskaya, Dan Roth
1-17
Linfeng Song, Daniel Gildea, Yue Zhang, Zhiguo Wang, Jinsong Su
19-31
Amir More, Amit Seker, Victoria Basmova, Reut Tsarfaty
33-48
Yonatan Belinkov, James Glass
49-72
Maximin Coavoux, Benoît Crabbé, Shay B. Cohen
73-89
Long Zhou, Jiajun Zhang, Chengqing Zong
91-105
Pratik Jawanpuria, Arjun Balgovind, Anoop Kunchukuttan, Bamdev Mishra
107-120
Rumen Dangovski, Li Jing, Preslav Nakov, Mico Tatalovic, Marin Soljacic
121-138
Nikolaos Pappas, James Henderson
139-155
Jane Chandlee, Adam Jardine
157-168
Sebastian Arnold, Rudolf Schneider, Philippe Cudré-Mauroux, Felix A. Gers, Alexander Löser
169-184
Amrita Saha, Ghulam Ahmed Ansari, Abhishek Laddha, Karthik Sankaranarayanan, Soumen Chakrabarti
185-200
Jihyeok Kim, Reinald Kim Amplayo, Kyungjae Lee, Sua Sung, Minji Seo, Seung-won Hwang
201-215
Kai Sun, Dian Yu, Jianshu Chen, Dong Yu, Yejin Choi, Claire Cardie
217-231
Laura Jehl, Carolin Lawrence, Stefan Riezler
233-248
Siva Reddy, Danqi Chen, Christopher D. Manning
249-266
Jichuan Zeng, Jing Li, Yulan He, Cuiyun Gao, Michael Lyu, Irwin King
267-281
Mark-Jan Nederhof
283-296
Zhijiang Guo, Yan Zhang, Zhiyang Teng, Wei Lu
297-312
Matthias Sperber, Graham Neubig, Jan Niehues, Alex Waibel
313–325
Ryan D Cotterell, Christo Kirov, Mans Hulden, Jason Eisner
327–342
Rui Cai, Mirella Lapata
343–356
Xiang Li, Dingquan Wang, Jason Eisner
357-373
Janarthanan Rajendran, Jatin Ganhotra, Lazaros C Polymenakos
375-386
Eric Wallace, Pedro Rodriguez, Shi Feng, Ikuya Yamada, Jordan Boyd-Graber
387-401
Vered Shwartz, Ido Dagan
403-419
Ion Madrazo Azpiazu, Maria Soledad Pera
421-436
Corina Dima, Daniël de Kok, Neele Witte, Erhard Hinrichs
437-451
Tom Kwiatkowski, Jennimaria Palomaki, Olivia Redfield, Michael Collins, Ankur Parikh, Chris Alberti, Danielle Epstein, Illia Polosukhin, Jacob Devlin, Kenton Lee, Kristina Toutanova, Llion Jones, Matthew Kelcey, Ming-Wei Chang, Andrew Dai, Jakob Uszkoreit, Quoc Le, Slav Petrov
452-466
Michael Hahn, Marco Baroni
467-484
Suman Banerjee, Mitesh M Khapra
485-500
Venkata Subrahmanyan Govindarajan, Benjamin Van Durme, Aaron Steven White
501-517
Yanai Elazar, Yoav Goldberg
519-535
Kelvin Luu, Chenhao Tan, Noah Smith
537-550
Courtney Napoles, Maria Nadejde, Joel Tetreault
551-566
Ekin Akyürek, Erenay Dayanık, Deniz Yuret
567-579
Yumo Xu, Mirella Lapata
581-596
Mikel Artetxe, Holger Schwenk
597-610
Liunian Harold Li, Patrick H. Chen, Cho-Jui Hsieh, Kai-Wei Chang
611-624
Alex Warstadt, Amanpreet Singh, Samuel R. Bowman
625-641
Amichay Doitch, Ram Yazdi, Tamir Hazan, Roi Reichart
643-659